Weboldalunk karbantartás alatt áll. Az esetleges kiesésekért, hibákért elnézést kérünk. Köszönjük!
H i r d e t é s
December 2017
KeSzeCsüSzoVa
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Hirdetés

14. Míves Emberek Sokadalma

Az esemény véget ért.

Ellenőrzött információk

Helység: Székelyudvarhely

Helyszín: Székely Támadt vár

Időpont: 2013. Július 19. 00:00 - 2013. Július 21. 00:00

Kategória: Kulturális Kultúrális események - RSS hírcsatorna

Szervező: Artera Alapítvány

Kapcsolattartó személy: Artera Alapítvány

Kapcsolattartó személy telefonszáma: 0749219888

Feltöltő: Orsolya

Feltöltve: 2013. Július 15. 13:09

Megtekintve 1717 alkalommal | Szóljon hozzá!

A székelyudvarhelyi Artera Alapítvány idén már 14. alkalommal szervezi meg a népművészet és a mesterségek hagyományainak megőrzését és ápolását szolgáló rendezvényét, a Míves Emberek Sokadalmát, amelyre július 19-21. közört kerül sor Székelyudvarhelyen.

Állandó Programok:

10:00–20:00 Népművészeti és iparművészeti kiállítás:
Régi mesterek: Mesterségek utcája. Mesterségbemutatók
Helyszín: Székely Támadt Vár

10:00–20:00 HUNGARICUM  és SZÉKELYFÖLDI TERMÉKEK KIÁLLÍTÁSA
Helyszín: Székely Támadt Vár

10:00–20:00 Szervezetek bemutatkozása:
Bandi Dezső Kulturális Egyesület-Csittszentivány
Gyulafehérvári CARITAS - Vidékfejlesztés
Máréfalvi Tájház: Máréfalvi fonóasszonyok
VISUS Kulturális Egyesület- Székelyudvarhely
Petre Ţuţea Kulturális Központ-Radauti (Bukovina)
Baranta Szik Sport Egyesület-Sepsiszetgyörgy
Helyszín: Székely Támadt Vár 

10:00–20:00 Vidékek bemutatkozása: ÁTALVETŐ PROGRAMOK– bemutatjuk a falu lelkét, életének egy szeletét. Zene, népművészet, gasztronómia, népviselet.
Helyszín: Székely Támadt Vár 

12:00–19:00 Séta lóháton.
Kicsi kör és nagy kör a kedvenc lovak hátán…
Helyszín: Székely Támadt Vár 

12:00–19:00 Panarama - Óriásbábú
Helyszín: Székely Támadt Vár 

11:00–19:00 Mesefalu – játszóház, hagyományos  játékok
Helyszín: Székely Támadt Vár 

10:00–20:00 Régi Kávéház
Helyszín: Székely Támadt Vár 

10:00–20:00 Iparművészeti kiállítás
Helyszín: Székely Támadt Vár 

12:00–19:00 Múzeumpedagógiai foglalkozások a Haáz Rezső Múzeum szervezésében
Helyszín: Székely Támadt Vár 

11:00–19:00 Bábkészítés és bábozás.
Szervező: Petre Ţuţea Kulturális Központ–Radauti
Helyszín: Székely Támadt Vár 

12:00 – 22:00 Borkostoló
Szervező: Tringa Pincészet - Szekszárd
Helyszín: Székely Támadt Vár 

 

Július 19., péntek:

11:00–19:00 Székelyföldi Legendárium:
Kincskeresés: Legendárium Tallér, „Ki Mit Tud” játék vetélkedők.
Helyszín: Székely Támadt Vár  

12:00–19:00 Múzeumpedagógiai foglalkozások
Helyszín: Székely Támadt Vár  

11:00–18:00 MINDENNAPI KENYERÜNK:Házi kenyérsütés- bemutató HAGYOMÁNYOS KEMCÉBEN
Helyszín: Artera Míves Ház

14:30 Kiállítás Megnyító.
Helyszín: Székelyudvarhely, Kiállító terem

15:00 Fúvósok, dobosok, hagyományőrző együttesek felvonulása a Márton Áron térről
Helyszín: Székelyudvarhely utcái, terei

15:00 Nemzetközi Rovásírás Vetélkedő
Helyszín: Székely Támadt Vár  

15:30 SZÉKELYFÖLDI VISELET BEMUTATÓ
Helyszín: Székely Támadt Vár  

16:00 Udvarhelyszéki Fúvós Együttes –MES himnusza
Dajka Mihály –tárogató művész előadása.
Ünnepélyes megnyitó
Artera-díj kiosztása : Hagyományápolásért
Helyszín: Főbejárati díszlépcső

16.30 HUNGARICUM  és SZÉKELYFÖLDI TERMÉKEK BEMUTATÓJA
Helyszín: Székely Támadt Vár 

16:45 Borbemutató. Borkóstoló.
Helyszín: Várudvar

17:30 Fúvós koncert, Udvarhelyszéki Fúvós Együttes
Helyszín: Főbejárati díszlépcső

18:00 Székely Őrségváltás – Vörös Darabontok
Helyszín: Bástya színpad

19:00 Baranta bemutató és foglalkozások
Helyszín: Sport pálya

20.00 Dajka Mihály – tárogató művész előadása
Helyszín: Bástya színpad

21.00 Koncert: Sebő Ferencz és együttese
Helyszín: Várudvari színpad

 

Július 20., szombat:

08:00-10:00 Kerekasztal beszélgetés – Kézműves partnerekkel
Előadók: Kovács Imre, Lőrincz Zsuzsánna
Helyszín: Székely Támadt Vár

10:00-14:00 Tájak és Ízek Főzőverseny
A benevezett íz-csatája a tekintélyes zsűri díjaiért – és persze a szórakozásért!
Helyszín: Főzősátrak

11:00–18:00 Sajtkészítés bemutató
Helyszín: Főzősátrak

11:00–19:00 Székelyföldi Legendárium:
Kincskeresés: Legendárium Tallér, „Ki Mit Tud” játék vetélkedők
Helyszín: Székely Támadt Vár

12:00–19:00 Múzeumpedagógiai foglalkozások
Helyszín: Székely Támadt Vár

11:00–14:00 Székelyföldi  íjászverseny
Helyszín: Sport pálya

14:30 Amatőr színjátszás, Mesefalu előadása
Helyszín: Várudvari színpad

15:00 – 16:30 GYEREKTÁNCHÁZ
Vezeti Miklós János és Papp Zsuzsa
Zenél Forró Boldizsár és barátai (gyerekzenekar ) Nagyváradról
Helyszín: Várudvar

17:00 Baranta bemutató és foglalkozások
Helyszín: Sport pálya

17.15 Előadás:az egészséges életmódról és bio termékek fontosságáról, Rózsa Péter-Magyarország
Helyszín: Várudvari színpad

18:00 Székely Őrségváltás – Vörös Darabontok
Helyszín: Székely Támadt Vár bejárata

19:00 Hagyományőrző táncegyüttes
Helyszín: Bástya színpad

19.30 Népdalok Pál Kincső előadásában
Helyszín: Bástya színpad

19:45 Hagyományörző táncegyüttes
Helyszín: Bástya színpad

20:00 Népdalok, Pál Kincső
Helyszín: Várudvari színpad

20:15 Hagyományörző Táncegyüttes, Szentmihályi néptáncegyüttes
Helyszín: Bástya színpad

20:45 Ördögtérde Táncegyüttes - Kolozsvár
Helyszín: Várudvari színpad

21.30 KONCERT - István ldikó és barátai-Sepsiszentgyörgy
Helyszín: Várudvari színpad

22.30 Táncház
Helyszín: Székely Támadt Vár

 

Július 21., vasárnap:

8:30–11:00 Szimpozion: Értékközvetítés
Helyszín: Székely Támadt Vár, belső udvar

11:00–18:00 Máréfalvi Tejfölös lepénysütés - bemutató dagasztástól, kemence hevítése, a sütésig
Helyszín: Artera Míves Ház

11:00–19:00 Székelyföldi Legendárium:
Kincskeresés: Legendárium Tallér, „Ki Mit Tud” játék vetélkedők
Helyszín: Székely Támadt Vár

12:00–19:00 Múzeumpedagógiai foglalkozások
Helyszín: Székely Támadt Vár

11:00–14:00 Baranta bemutató és foglalkozások
Helyszín: Sport pálya

14:00 Budvár - Csicser legendája: Tamási Áron énekmondók csapata
Helyszín: Bástya színpad

15:00 – 16:30 GYEREKTÁNCHÁZ
Vezeti Miklós János és Papp Zsuzsa Nagyváradról
Helyszín: Várudvar

16:30 Bice-Bóca Iskola – Orbán Alapítvány
Helyszín: Bástya színpad

17:00 Kézművesek díjazása
Helyszín: Bástya színpad

18:00 Székely Őrségváltás – Vörös Darabontok
Helyszín: Székely Támadt Vár bejárata

19:00 Hencidától Bonchidáig
Amatőr Felnőtt Mesemondó Vetélkedő
Helyszín: Várudvari színpad

20:00 KABARÉ
Szomszédnéni Produkciós Iroda
Helyszín: Várudvari színpad

21:30 Eredményhirdetés
Helyszín: Várudvari színpad

22:00 Táncház-zene
Helyszín: Sokadalom területe








Hozzászolások [ Új hozzászolás ]

Nincsenek hozzászólások.

H i r d e t é s
Partnerek Szekelyfold Más Rádió Kreativ Project Székelyszentlelek hircentrumpontro Régió Magazin Erdély TV Duna Stúdió Digital 3 Televízió Star Radio