Weboldalunk karbantartás alatt áll. Az esetleges kiesésekért, hibákért elnézést kérünk. Köszönjük!
H i r d e t é s
Október 2017
KeSzeCsüSzoVa
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Hirdetés

Szent István-napi ünnepség

Az esemény véget ért.

Ellenőrzött információk

Helység: Székelyudvarhely

Helyszín: Városháza tér

Időpont: 2013. Augusztus 17. 09:00 - 2013. Augusztus 20. 22:00

Kategória: Kulturális Kultúrális események - RSS hírcsatorna

Szervező: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala

Kapcsolattartó személy: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala - Központi titkárság

Kapcsolattartó személy telefonszáma: 0266 218145

Feltöltő: Orsolya

Feltöltve: 2013. Augusztus 14. 13:35

Megtekintve 894 alkalommal | Szóljon hozzá!

A polgármesteri hivatal szervezésében több napos rendezvénysorozattal ünnepli az államalapító Szent István napját Székelyudvarhely augusztus 17–20. között. A részletes program és plakát letőlthető. 

 

SZENT ISTVÁN-NAPI ÜNNEPSÉG PROGRAMJA

Augusztus 17. – szombat

9.00 Szent István-kupa – Szervező: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala – Helyszín: városi stadion

10.00 Önkormányzati labdarúgókupa – Szervező: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala – Helyszín: városi sportcsarnok melletti műfüves pálya

10.00 Toborzó – az Udvarhelyszéki Fúvószenekar felvonulása – Szervező: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala – Helyszín: Városháza tér

11.00 Kismotoros, kistaposó találkozó kisgyerekek részére – Szervező: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala – Helyszín: Városháza tér

12.00 Szegény ember királysága c. előadás (Benedek Elek nyomán), Cimborák Bábszínház (Sepsiszentgyörgy) – Szervező: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala – Helyszín: Városháza tér

13.00 Szentegyházi és kápolnásfalusi gyermek-néptánccsoport népi humoros összeállítása – Szervező: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala – Helyszín: Városháza tér

14.00 Bohóciskola – Szervező: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala – Helyszín: Városháza tér

16.00 Bárdos Lajos Vegyeskar (HU, Tatabánya) és az Alla Breve Vegyeskar kórushangversenye – Szervező: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala – Helyszín: Városháza tér

17.00 Boróka néptáncegyüttes táncműsora – Szervező: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala – Helyszín: Városháza tér

17.30 Váczi Néptáncegyüttes előadása (Hu, Vác) – Szervező: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala – Helyszín: Városháza tér

18.00 Szabadtéri táncház a Kaszaj együttessel (Székelyudvarhely), vezetőjük Orendi István – Szervező: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala – Helyszín: Városháza tér

20.00 Vándorúton c. táncprodukció, Hargita Nemzeti Székely Népi Táncegyüttes – Szervező: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala – Helyszín: Városháza tér

22.00 Péter Szabó Szilvia-koncert (NOX, HU) – Szervező: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala – Helyszín: Városháza tér

23.00 Palomita Show-koncert (A) – Szervező: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala – Helyszín: Városháza tér

 

Augusztus 18. – vasárnap

11.00 Bárdos Lajos Vegyeskar (HU, Tatabánya) kórushangversenye a Szent Miklós-hegyi plébániatemplomban – Szervező: Alla Breve Vegyeskar – Helyszín: Szent Miklós-hegyi plébániatemplom

11.00 Kerekecske esztendőcske, Orbán Ferenc gyerekkoncertje (Sepsiszentgyörgy) – Szervező: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala – Helyszín: Városháza tér

12.00 János vitéz c. bábelőadás (Petőfi Sándor költeménye nyomán), Keljfeljjancsi komédiás kompánia (r: Kovács Ildikó, játssza: Demeter Ferenc, Kolozsvár) – Szervező: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala – Helyszín: Városháza tér

13.00-18.00 Mesebarangolás – Mátyás király és az okos leány nyomában – Szervező: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala – Helyszín: Városháza tér

16.00 Dunaág Néptáncműhely táncműsora (SK, Dunaszerdahely) – Szervező: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala – Helyszín: Városháza tér

17.00 Magyar főúri zene, Codex Régizene-együttes, (Csíkszereda) – Szervező: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala – Helyszín: Városháza tér

18.00 Gyémánt-, arany- és ezüstlakodalmasok köszöntése, Grazioso vonósnégyes hangversenye, Vidovenyecz Edina Ünnep c. dalos műsora – Szervező: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala – Helyszín: Szent István-terem

18.00 Barantabemutató – Szervező: Erdélyi Baranta Szövetség – Helyszín: Városháza tér

18.30 Középkori hadibemutató – Szervező: Arany Griff Rend – Helyszín: Városháza tér

19.00 Operettslágerek, Melodika Énekegyüttes (Sepsiszentgyörgy) – Szervező: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala – Helyszín: Városháza tér

20.00 Váczi Néptáncegyüttes előadása (HU, Vác) – Szervező: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala – Helyszín: Városháza tér

21.00 Két kezem forgatta, szívem táncoltatta c. előadás, Háromszék Táncegyüttes (Sepsiszentgyörgy) – Szervező:Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala – Helyszín: Városháza tér

22.30 nemEZ-koncert (Sepsiszentgyörgy) – Szervező: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala – Helyszín: Városháza tér

 

Augusztus 19. – hétfő

17.00 Templomok a föld alatt, Udvarhelyszéki templomok régészeti kutatása 2005–2013 között – Szervező: Haáz Rezső Múzeum – Helyszín: Haáz Rezső Múzeum

17.30 Az erdélyi fejedelmek székelyeknek adományozott címeres levelei. Válogatás a Magyar Országos Levéltár székelyeknek adományozott címeres levelei. Válogatás a Magyar Országos Levéltár okleveleiből

 

Augusztus 20. – kedd

18.00 Nagy Pál képzőművészeti emlékkiállítás – Szervező: Művelődési Ház – Helyszín: Művelődési Ház kiállítóterme

20.00 Az új kenyér megszentelése és megáldása – Szervező: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala – Helyszín: Márton Áron tér

20.20 A város kulcsának átadása – Szervező: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala – Helyszín: Márton Áron tér

20.30 István Ildikó és barátai, népdalok – közreműködik a Boróka, Kékiringó, Gereben néptáncegyüttes – Szervező: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala – Helyszín: Márton Áron tér

21.30 Tűzijáték – Szervező: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala – Helyszín: Márton Áron tér

 

Állandó programok 10.0019.00

Történelmi sátor

Kismamasátor

Kézműves és múzeumpedagógiai foglalkozások

Történelmi rajzfilmek vetítése

Körhinta

Kézműves kirakodóvásár

Könyvsarok

Rajzpályázat







Hozzászolások [ Új hozzászolás ]

Nincsenek hozzászólások.

H i r d e t é s
Partnerek Szekelyfold Más Rádió Kreativ Project Székelyszentlelek hircentrumpontro Régió Magazin Erdély TV Duna Stúdió Digital 3 Televízió Star Radio